Skip to main content

ESINEJAD

Mariel Aim

Mariel Aim

Mariel Aim on tehnoloogiablogi ’From Business to AI’ autor ning tehisintellekti valdkonna uurija. Igapäevaselt on Mariel tehnoloogiaettevõtte Bolt ärianalüütik, vastutades peamiselt ettevõtte laienemisega seotud analüütika eest. Oma 2018. aastal kaitstud magistritöös uuris ta Eesti finantssektori hetkeseisu tehisintellekti kasutamisel ning on peale seda esinenud üles astunud mitmete ettekannetega erinevatel konverentsidel ja koolitustel. Mariel peab tehnoloogiablogi ‘From Business to AI’, et motiveerida teisi äriinimesi tehisintellekti valdkonda rohkem uurima ja saadud teadmisi äris kasutama.

Triin Mahlakõiv

Triin Mahlakõiv on Põhja-Euroopa suurima masinõppe kommuuni North Star AI kaasasutaja ning simulatsioonipõhise kübertuvalisuse treeninguga tegeleva idufirma RangeForce turundusjuht. Triin on huvitatud masinõppe ja andmeteaduse toote-kesksest lähenemisest, tehnoloogia võimest personaliseerida kasutajakogemust ja toetada targemaid otsuseid. Peale tehnoloogia on Triinu hobiks pikamaajooksud ning teekultuur ja tee tasting.

Mailiis Ploomann

Mailiis Ploomann on Elisa Eesti telekomi valdkonna juht. Mailiis on 2009. aastast alates oma mõtete ning lahendustega sõna otseses mõttes rohkem kui kolmandiku eestlaste taskutes. Just tema juhib Elisas eraklientidele suunatud tooteid ning teenuseid. Olles töötanud Elisas tootejuhina ja juhtides alates 2012. aastast tervet tooteturunduse osakonda, omab Mailiis väga head ettekujutust sellest, milline on tänane erakliendi jaeturg ning kuidas eraklientideni jõuda. Mailiisi igapäevasest tööriistakastist leiab kõik turundusmiksi komponendid. Lisaks on kogemustepagasisse ajajooksul kogunenud tuhandeid tunde sisekoolitaja (omades ka DISCi konsultandi sertifikaati) ning mitmete aastate ettevõtte strateegiatöö koostöös vedamist.

Tehisintellekti ning veelgi täpsemalt masinõppe mudelite praktilise kasutamisega on ta tegelenud Elisas juba 2017. aastast ning hetkel on aktiivseid kratte reaalselt töös juba 3. Vaata lähemalt: https://www.elisa.ee/kratid

Kristjan Eljand

Kristjan Eljand on Eesti juhtiva andmeteadusettevõtte STACC OÜ tegevjuht ning osalenud viimase 10 aasta jooksul enam kui 70 andmeanalüütika projekti elluviimisel. Kristjani fookuses on innovaatilised andmeanalüütika lahendused, mis aitavad tõsta ettevõtete tulusid või vähendada nende kulusid.

Silver Traat

Silver Traat on TEXTA tegevjuht ja kaasasutaja. TEXTA on keeletehnoloogia ettevõte, tegeleb tekstianalüütikat võimaldavate toodete arendamisega. TEXTA tarkvara on enam kui 8 aasta vältel läbi viidud teadus- ja arendusprojektide tulemus, kuhu on juurutatud nüüdisaegseid tehnoloogiaid valdkondadest nagu keeletehnoloogia, masinõpe ja tehisintellekt. Tarkvara ise on vabavaraline. Meie tarkvara on esimene krati baaskomponent ning kättesaadav kõikidele koodivaramust.

Maksim Butsenko

Maksim on andmeteadlane Bolt’is. Tema ülesanneteks on andmetöötlusel ja masinõppel põhinevate teenuste väljatöötamine eesmärgiga tagada ettevõtte jätkusuutlik kasv erinevatel turgudel. Lisaks aitab Maksim tagada parimate praktikate levitamist andmeteaduse meeskonnas ja ettevõttes üldiselt. Maksimil on doktorikraad info- ja kommunikatsioonitehnoloogias ning ta on olnud õppejõud ja teadlane statistilise signaalitöötluse valdkonnas.

Lauri Ilison

Lauri Ilison on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli füüsika eriala doktorikraadiga, uurides mittelineaarse lainelevi protsesse mikrostruktuuriga keskkondades. Töökarjääri hulka kuuluvad toote- ja teenusearendus panganduses, andmeteaduse meeskondade juhtimine, uute äriliinide käivitamine ja idufirmade asutamine. Praegu töötab Lauri enda asutatud ettevõttes Feelingstream, luues tehisintellekti lahendusi teenindus- ja müügiorganisatsioonidele.

Lauri Tammeveski

Lauri Tammeveski on töötanud viimased kolm aastat Milrem Roboticsis – autonoomse sõitmise tiimis, kus arendab masinnägemise algoritme kaamerate ning LIDARite abil. Enne seda oli asutajaliige firmas MindTitan, mis pakub masinõppeteenust erinevatele firmadele üle maailma. Tartu Ülikoolis omandas cum laude magistrikraadi informaatikas, spetsialiseerudes andmekaevele ning masinõppele. Lauri on ühtlasi Garage48 võitja.

Soovin antud koolitusel osaleda

Registreeru